III Xmas Race 2019

Winter is comming... soon :)

Grudzień to czas, w którym chcemy dzielić się z innymi.

Dlatego warto przyłączyć sie do kolejnej trzeciej już akcji Xmas Race 2019, w której zbierać będziemy środki dla Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom.

Dystans 250 m trzeba pokonać ba basenie pomiędzy 6 a 24 grudnia. Do tego istnieje możliwość bieganie - 6 km w Virtual Run Polska i jazdy rowerem - 24 km w Virtual Bike Polska :)

A tu info dla nowych Zawodników startujących w Virtual Swim Polska :) 

1. Termin: 06-24.12.2019 

2. Dystans: 250m na basenie

3. Rodzaj aktywności: pływanie :) 

4. Pomiar dystansu: dowolną aplikacja jak Endomondo, Strava, Runkipper, itd., telefon z GPS'em, w przypadku pływania na basenie wystarczy podać ilosć przepłyniętych basenów i ich długosć :) 

5. Cel charytatywny: Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom

6. Koszt startu: 35 zł 

7. Zasada startu: w terminie podanym w punkcie nr 1 wybierasz dzień, miejsce i godzinę startu. Pokonujesz określony dystans w punkcie 2 (jeśli nie dasz rady za jednym podejście wykonać zadanie w ratach) rejestrując zadanie zgodnie z punktem 4. Następnie wysyłasz potwierdzenie korzystając z przycisku w danych zawodach PRZEBYTA TRASA jak i podajesz osiągnięty czas DODAJ WYNIK. 

8. Medale: wysyłane do 10 dni roboczych po zakończeniu danej rywalizacji. 

9. Pytania?? zapraszamy do kontaktu przez formularz na stronie lub pod mail kontakt@pomagamnamedal.com.pl

W 2019 ruszamy się dla Lenki. 

Lenka nie mówi.

Wszystko z powodu zamartwicy okołoporodowej, którą przeszła oraz choroby genetycznej, która opanowała jaj układ nerwowy oraz odkrytego niedawno GLEJAKA MÓZGU.

U Lenki wykryto chorobę genetyczną nerwiakowłókniatość typ 1. Kolejne badania m.in MR mózgu wykazały pogrubione nerwy wzrokowe, zmiany w mózgu i wiele ognisk histopatologicznych rozsianych po całym mózgu. Prześwietlenie kręgosłupa wykazało niespojenie łuków kręgowych.

Tak, brzmi to okropnie. A jeszcze bardziej okropne jest to, że walka z następstwami tych chorób jest trudna, ciągła i kosztowna, a osiągnięcia terapii powolne, chociaż postępujące.

Na pierwszy rzut oka nie widać po Lence żadnej choroby. Bywa wesoła i uśmiechnięta, ale wystarczy ją o coś zapytać - Lena nie odpowiada lub reaguje krzykiem, nie dlatego, że jest niegrzeczna, tylko dlatego, że się boi, ponieważ inaczej odbiera świat. Brak mowy przeszkadza Lence w nauce i w kontaktach z rówieśnikami. Nawet rodzice nie zawsze wiedzą, o co dziecku chodzi.

Lena korzysta z terapii logopedycznej, pedagogicznej i rehabilitacji ruchowej. Uczęszcza na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, ale to wszystko kropla w morzu potrzeb. Powinniśmy zwiększyć intensywność terapii i rehabilitacji Leny, wzmacniać jej mięśnie, poprawiać celowość ruchów, opanowanie przestrzeni i, przede wszystkim, mowy, ale to wszystko kosztuje. Miesięczny koszt leczenia znacznie nadwyręża nasz domowy budżet.

W domu jest więcej kłopotów, niż można znieść - mama Lenki jest niepełnosprawna, brat-bliźniak i młodszy braciszek też mają tę samą chorobę, ale o łagodniejszym przebiegu.

Tata dwoi się i troi, żeby sprostać wszystkim potrzebom, ale to nie jest proste.

Konieczna jest pomoc.

Start: 
piątek, 6 Grudzień, 2019
Koniec: 
wtorek, 24 Grudzień, 2019
Endomondo: 
ID zawodów: 
8651
Dystans: 
0.25

Lista startowa

Lp. Numer startowy Nazwa użytkownika
1 77 Julia Myszkowska
2 131 Agnieszka W-G
3 187 Martyna Frankowska